Multižánrový festival Lathife

Lanškrounský theatro festival LATHIFE - 7. ročník | 15.11.2017 - 18.11.2017 lanškrounský zámek | Přijďte do divadla!

Ohlédnutí za LATHIFE


Znáte to. Pozvete přátele na čaj a všechno důkladně nachystáte. Koupíte nejlepší značku, kterou si můžete dovolit, a dáte si patřičně záležet, abyste všechno připravili, jak nejlíp umíte. Přátelé přijdou. Jednak mají rádi čaj, tím hlavním důvodem jste ale stejně vy, proto jdou k vám a ne do čajovny. Tak nějak se cítíme, když jako ochotníci připravíme jedno divadelní představení, pozveme vás na něj a vidíme vás sedět v sále. Vybrali jsme nejlepší značku, na kterou máme a připravili ji nejlépe, jak umíme. Co nás ale nejvíc těší je to, že jste tu částečně i kvůli nám, protože v profesionální čajovně by vás obsloužili daleko líp. A lepším.
Co se ale stane, když přátele pozvete na zelený čaj, pak je pošlete na procházku a za hodinu je voláte zpátky, že se podává čaj bílý. A aby toho nebylo málo, chcete, aby přišli ještě večer, dali si s vámi červený čínský a pak je táhnete do hospody prolít se desítkou. Vydrželi to? Jestli ano, máte skvělé známé a mají zřejmě stejně rádi čaj jako vás. Vy si ale nedáte dost a celou proceduru opakujete zítra i pozítří. Ruku na srdce, kdo z vašich známých by se podvolil a netvářil se přitom poněkud urologicky? My jsme takové známé letos objevili. Jste to vy.
To, co jsme se vám pokusili naservírovat, ani zdaleka nedosahovalo toho, co jste předložili repliky rolex vy nám. Mám na mysli skvělé publikum, plný sál, mnohé ohlasy a pocit zadostiučinění za odvedenou práci. Nevíme, jestli tento experiment bude pokračovat napřesrok, stejně jako jestli vydrží naše společná čajová úchylka. Za tenhle ročník vám ale dlužíme velký dík. A teď vám dáme dlouho pokoj, abyste se s tím, co jsme do vás nalili, mohli patřičně vypořádat. Slibujeme.


Poděkování divákům

Vážení přátelé,
za všechny, kteří měli tento festival na svědomí, velice děkuji všem, kteří přišli podpořit divadlo. Vy všichni jste nejen nám, ale i celému českému národu (a taky troše moraváků :0) ) ukázali, že divadlo žije i u nás, v drsných Orlických horách. Atmosféra, kterou se Vám podařilo vytvořit, byla naprosto legendární. Upřímně nevím, co bychom si bez Vás počali ...
Za to všechno Vám patří náš bezbřehý dík ...
Doufáme, a moc bychom si přáli, aby to nebylo naposledy, co jsme se setkali.

Ještě jednou Vám děkujeme a přejeme Vám všem lepší zítřky!

Speciální poděkování

Naše poděkování míří všem, kteří nám pomohli uskutečnit celý festival a zabezpečit ho jak po stránce finanční tak organizační. Naše "děkuji" patří především těmto lidem: Hana Kozubová, Lada Sitová, David Knápek, Pavel Kráčmar, Adam Blažek, Vojta Knápek, Jan Mačát, Leoš Otáhal, Anička Chudobová, Natálie Dušková, Radka Hejlová, Kristýna Minářová, Natálie Minářová, Vojta Viskupič, Radim Knol, Ondra Kráčmar, Markéta Kráčmarová, Honzík Kráčmar, Jindra Cink, Marek Březina, Jana Vágnerová a Michal Skalický. Dále také všem, na které jsme při tomto výčtu zapomněli, našim rodinám, přátelům a přátelům našich přátel.
Děkujeme ...

Za organizační tým
Vaši klauni ...


  In toto

  • 7 ročníků
  • 28 vypitých barů
  • 30 festivalových dní
  • 45 vystavujících umělců
  • 50 živých koncetrů
  • 83 divadelních inscenací
  • 560 účinkujících celkem
  • 15000+ diváků
  • Tři kopce srandy  Video ohlédnutí  Fotogalerie  Napsali o nás